0 282 725 35 35
Veliköy Mah. Vatan Cad. B Blok No:8/14C Çerkezköy/Tekirdağ
info@ottomanbilisim.com
veri-yedekleme-bulut-hizmetleri

Veri Yedekleme ve Depolama

Günümüzde veri, şirketlerin en önemli ve vazgeçilmez kaynaklarından biridir. Yapılan yatırımların büyük bir kısmı veri saklama, kullanma ve yönetme amacıyla yapılmaktadır. Metin verilerinin yanında, ses ve görüntü gibi daha fazla saklama kapasitesi gerektiren verilerin de yaygınlaşması nedeni ile disk kapasiteleri GB (gigabyte) seviyelerinden TB (terabyte) seviyelerine çıkmıştır. Bu denli yoğun verilerin sağlıklı ve problemsiz bir şekilde korunabilmesi için daha esnek, akıllı ve kolay yönetilen veri depolama çözümleri gerekiyor.

Bilginin yoğun olarak dijital ortamlarda sağlanması bilgiye erişimi kolaylaştırırken, bilgi çalmaya yönelik uygulamalar konusunda da her geçen gün daha büyük tehditlerle karşılaşılmaktadır. Güvenlik artık ağ tabanlı olmaktan çıktığı için uçtan uca güvenlik çözümleriyle önlem almak vazgeçilmez bir gereklilik olmuştur. Ottoman Bilişim, firmanızın tüm bilişim altyapılarının güvenliğini sağlamak amacıyla uçtan uca özel çözümler sunar.

DAS (Direct Attached Storage) Çözümleri

Bu çözümü sunan ürünler sadece bir sunucuya bağlanabilir. Bunları sistemlerimize takılı ekstra harddisk üniteleri olarak görebiliriz. Bu ürünler sunucularımıza SCSI veya SAS Controllerlar aracılığı ile bağlanırlar. Bu ürünlerin başlıca dezavantajı başka sunucular tarafından paylaşılamaması, başka bir sunucuya aktarılmak istendiğinde yapılan bağlantıların sökülerek diğer sunucuya transfer edilmesi gerekliliğidir

NAS (Network Attached Storage) Çözümleri

Bu ürünler networkümüze bağladığımız ve üzerlerinde özel olarak tasarlanmış patentli işletim sistemlerinin bulunduğu dosya sunucularıdır. Bu sunucular bazı dosya iletişim protokollerinin bir veya bir kaç tanesini bir arada bulundurabilirler. NFS ve CIFS protokolleri bunların başlıcalarıdır. Ayrıca bu sunuculara yüklenmiş olan işletim sistemleri diğer işletim sistemlerine göre daha etkin bir I/O yönetimi sağlamakdırlar. Bu ürünlere ek kapasite kazandırmak amacı ile SCSI veya SAS controllerlar aracılığı ile DAS üniteleri takılabileceği Fiber Channel Host Bus Adapter’ler aracılığı ile aşağıda anlatacağımız SAN cihazlarına bağlanabilirler.

SAN (Storage Area Network) Çözümleri

Sunucularımız bu çözümü sunan ürünlere Fiber Channel ve iSCSI teknolojilerini kullanarak bağlanabilirler. Fiber Channel teknolojisi storage ünitesinin yanı sıra fiber SAN switch ve Host Bus Adater adı verilen ve sunucularımız ile switch arasındaki bağlantıyı sağlayan ek donanımlara ihtiyaç duymaktadır. iSCSI çözümünde ise mevcut var olan networkümüz kullanılabilmektedir. SAN ürünlerinde her iki teknolojinin de kullanıldığı ürünler olduğu gibi sadece fiber channel veya iSCSI teknoljilerini kullanan ürünler de bulunmaktadır.

SAN çözümünü giriş seviyesinde kullanan ürünlerde SAS,SATA veya SCSI disk üniteleri kullanmaktadır. Daha üst seviye ürünlerde ise daha hızlı olan Fiber Channel veya FATA diskler tercih edilmektedir. Her iki disk yapısını destekleyen ürünler olduğu gibi sadece FC diskleri destekleyen ürünler satışa sunulmaktadır.

Bilişimde bölgenin öncüsü

Sağladığımız bilişim hizmetlerine geri dönüşlerle sektörümüzde bölgemizin öncüsüyüz.

Kesintisiz Hizmet

Hizmet sağladığımız firmalara teknik arıza vb. acil durumlara karşı 7 gün 24 saat teknik destek sağlıyoruz.

Tecrübemizle Hizmetinizdeyiz

2004’den bugüne sektörümüzde bölgemizin vazgeçilmez firması olmamızda en önemli faktör işimiz konusunda tecrübemiz ve bilgi birikimimiz.

Yüksek kalite
ürün desteği

Müşteri memnuniyeti

Planlılık ve Hızlı Çözüm

Archives

Gösterilecek arşiv yok.

Categories

 • Kategori yok
Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the comparison bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping